Stiahnite Flash Player pre zobrazenie objektu.

Festival Lumen 2011

 FESTIVAL LUMEN JE OPEN AIR FESTIVAL GOSPELOVEJ HUDBY, KTORÝ SA KONÁ PRAVIDELNE ZAČIATKOM JÚNA V TRNAVE. POČAS 18 ROKOV EXISTENCIE SA Z NEHO STAL NAJVÄČŠÍ GOSPELOVÝ FESTIVAL V STREDNEJ EURÓPE.

 
Na Trojičné námestie do Trnavy prichádza 12 000 ľudí – počas víkendu sa stávajú súčasťou mesta Trnava, ktoré im poskytuje dočasný domov. Keďže festival je pre všetkých zadarmo, ponúka hudobný zážitok nielen jeho účastníkom, ale aj okoloidúcim hudobným nadšencom.
 
Okrem „audio“ zážitku z koncertov kvalitných slovenských a zahraničných skupín, ktoré sú organizované na vysokej úrovni s použitím profesionálnej ozvučovacej a svetelnej techniky, ponúka tiež dostatok priestoru na priateľské stretnutia, ktoré dodávajú atmosfére festivalu rodinnosť a výnimočnosť.
 
Súčasťou festivalu je taktiež blok workshopov a prednášok na aktuálne témy, ktoré môžu navrhnúť účastníci festivalu prostredníctvom webovej stránky. Workshopy a prednášky ponúkajú možnosť načerpať nové informácie – nie však povrchným spôsobom, ale s pridanou hodnotou prepojenia či už s aktuálnym mottom festivalu alebo s osobným prežívaním tak účastníkov, ako aj prednášajúcich.
 
Festival organizujú mladí pre mladých. K hlavnému organizačnému teamu, ktorý festival pripravuje počas celého roka, sa postupne pridávajú ďalší dobrovoľníci, ktorí vytvoria 250 člennú „rodinu“, ktorá zabezpečuje celý priebeh festivalu.
 
 

Základné informácie:

Dátum: 3. – 4. jún 2011

Miesto: Trnava – Trojičné námestie, Mestský Amfiteáter a nádvorie radnice (Domka stage)

Web: http://www.fln.sk

 
 

 


Agape portal        Chrisnet        Tvoja vec        Nahlas        Zdruzenie krestanskej mladeze